Przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb w Krakowie  – najlepsze ceny i najwyższa jakość od  15 lat na rynku krakowskim .Bezinwazyjny i tradycyjny montaż bez utraty gwarancji w nowych samochodach ,ściemnianie najtrudniejszych szyb w jednym kawałku bez łączeń ,oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną z blokadą UV przydymianie i foliowanie szyb samochodowych .

Nam możesz zaufać od 15 lat na rynku krakowskim.

Stosujemy tylko  profesjonalne folie do przyciemniania szyb, posiadające certyfikaty i atesty.

Większość folii produkowana jest w USA i sprzedawana jest na całym świecie.

Stosujemy folie firm takich jak Llumar, Solar Screen, Euro Film, SunGard, Armorlite, itp
Folie posiadają kilka stopni przyciemnienia i refleksu dopasowanych do indywidualnych oczekiwań klienta.

Zalet dla których montujemy folie jest wiele, oto kilka najbardziej przekonujących:

 • odbicie ciepła słonecznego, przez co auto nie nagrzewa się aż tak bardzo w środku w upalne dni,
 • pewnego rodzaju zabezpieczenie przed złodziejami (zależnie od wyboru folii mniej lub bardziej widać środek, dlatego złodziej ma utrudnione zadanie),
 • w razie wypadku i rozbicia szyby folia w dalszym ciągu trzyma rozbite szkło, którego kawałki nie latają po naszych twarzach czy rękach,
 • klimatyzacja w samochodach jest wydajniejsza z uwagi na mniejsze nagrzewanie się wnętrza, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa (wg. producentów folii).

Montaż folii odbywa się bezinwazyjnie dla elektryki i mechaniki samochodu, dzięki czemu nowe samochody nie tracą gwarancji. Czas montażu uzależniony jest od ilości szyb oraz wielkości samochodu, zazwyczaj jest to czas około 4 godzin.

Wykonujemy usługi w salonach dealerskich nowych aut przed zakupem  dla tego  przyciemnianie szyb nie ma wpływu na gwarancje nowego samochodu!

Wszystkie szyby, nawet tylną, oklejamy z jednego kawałka folii niezależnie od rozmiaru i wypukłości.

Na folie i montaż udzielamy gwarancji oraz wystawiamy stosowny certyfikat, potwierdzający montaż w naszej firmie. Dzięki temu klient ma pewność, że to co ma naklejone na szyby jest zgodne z prawem i w razie kontroli (stacja diagnostyczna, policja, itd.) ma obowiązek okazać ten dokument.

Atest
Numer atestu przyznanego naszej firmie to R43-493-ISiC i wszystkie wydawane przez naszą firmę dokumenty oznakowane są tym numerem.

Każda firma upoważniona do przyciemniania szyb samochodowych posiada swój indywidualny numer i jest zobowiązania do wystawiania atestu po montażu folii.

Spis firm upoważnionych do wystawiania atestów z numerem znajdziecie Państwo tutaj.

Cennik
Wszystkie ceny ustalane są indywidualnie do samochodu.Chcesz poznać cenę? Napisz lub zadzwoń.Orientacyjne ceny:

 • kombi (passat B6) od 460 zł (audi a4 a6 a3 avant 550 zł)
 • sedan (bmw e 46) od 480zł (audi a4 a6 od 550 zł )
 • 3 drzwiowe ( fiat sc) od 249 zł (peugeot 206 340 zł )
 • 5 drzwiowe od 360 zł (toyota yaris)
 • coupe od 450 zł
 • VAN ,SUV  od 480zł
 • Busy od 500 zł

Ceny są orientacyjne, nie stanowią oferty handlowej. Aktualne ceny za wybrany model samochodu tylko telefonicznie, mailem lub za pomocą facebooka

Zapraszamy

Przepisy o przyciemnianiu szyb
Przepisy mówią jednoznacznie, że nie wolno przyciemniać szyb przednich bocznych. Od siebie dodam, że szyby fabrycznie są już przyciemnione w stopniu około 20 % (wystarczy podłożyć białą kartkę i zobaczyć, że jej kolor jest już inny). Jeśli chodzi o szyby tylne boczne i tylną to mogą być oklejone dowolną atestowaną folią w firmie do tego upoważnionej.


Rzeczpospolita Polska
MINISTERSTWO TRANSPORTU
I GOSPODARKI MORSKIEJ
Departament Transportu Samochodowego
TS 3b 441 13 / 98

Odpowiadając na ponowne wystąpienie z dnia 09.07.1998r. dotyczące stosowania folii na szybach samochodowych, Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej informuje, że po zasięgnięciu ponownej opinii jednostek badawczych tj. Instytutu Transportu Samochodowego i Instytutu Szkła i Ceramiki Oddział w Krakowie, zweryfikowano interpretacje w tym zakresie. W związku z powyższym Mt i GM przedstawia następującą opinię: Zgodnie z art.66 ust.1 pkt.5 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. Nr 98, poz. 602 z póżn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało między innymi dostateczne pole widzenia kierowcy. Mając na uwadze rozporządzenie Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 01.02.1993r. w sprawie warunków technicznych badań pojazdów ( Dz.U. z 1996r. Nr 155, poz.772 ) oraz przepisy Regulaminu Nr 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ stanowiące wymagania w zakresie pola widzenia kierowcy, które okre lają dwie strefy wymaganego pola widzenia kierowcy: do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczno ci do tyłu, – przepisy Regulaminu Nr 43 EKG ONZ dopuszczające w pojeżdzie oszklenia o przepuszczalno ci wiatła poniżej 70 procent dla szyb innych niż przednie i nie posiadających wpływu na pole widzenia kierowcy. Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej wyraża opinię, że nie ma podstaw prawnych zakazujących umieszczania w/w folii na szybach nie posiadających wpływu na omówione powyżej wymagane pole widzenia kierowcy.

Symulator
Symulator
Samochód Przyciemnienie szyby Kolor samochodu Kolor felgi
Samochód
combi
hatchback van
sedan
coupe 3d
Przyciemnienie szyby
bez
jasne
średniociemne
bardzo ciemne
Kolor samochodu
Kolor felgi


Armol Eurofilm Llumar Performix Solarscreen 3M PlastiDip Sungard